top of page
Jak správně vybrat hudbu na svatbu?

Nevíte, jakou hudbu zvolit na Vaši svatební oslavu? DJ? Živá hudba? Budete si pouštět hudbu sami? Pokusíme se Vám s těmito otázkami pomoci.

PROSTOR PRO HUDBU I TANEC
V první řadě si musíte zmapovat prostor, kde se svatební hrátky budou konat. Zda je tam dostatek místa pro větší kapelu či jen pro jednoho muzikanta nebo DJ. Je třeba počítat i s místem pro tanec.

ŽIVÁ HUDBA - co si pod tím představit?
Na svatbu nejčastěji jezdíme jako duo ev. trio. Přijedeme cca 1 hodinu před zahájením nebo může být aparatura připravena i den předem (záleží, kde se svatba koná). Složení muzikantů TRIO zpěv+klávesy, zpěvačka, zpěv+kytara (duo je bez kytary). Z kláves se pouští hudební základy a klávesák dohrává sóla a nebo hraje zcela na živo (záleží na písničce), k tomu zpívá. Zpěvačka nejen zpívá, ale komunikuje s hosty, moderuje a snaží se vyprovokovat k tanci zpočátku dětičky. Nestojí celou dobu za mikrofonem, ale chodí mezi tanečníky a podle aktuální nálady je vtáhne do děje. Pokud se rozhodnete pro trio, můžete se těšit na skvělého kytaristu, který zároveň zpívá a je vše o jeden level výš :) Muzikanti si dělají krátké přestávky, které bodnou určitě i tanečníkům. Nemusíte mít strach, že by během přestávek vázla zábava - většinou hrajeme 45-50 minut a přestávka bývá max 15 minut.

DISKOTÉKA - co si pod tím představit?
Určitě se nebojte, že by DJ pouštěl na svatbě jen samé novinky, techno nebo mixoval muziku, kterou nikdo nezná. DJ pouští vše, na co si jen vzpomenete. Přizpůsobí výběr hudby složení hostů, pružně reaguje na situace, celou produkci moderuje a rád pomůže i se soutěžemi či jiným programem. I DJ chystá a uklízí aparaturu zhruba hodinku a potřebuje si najet autem co nejblíže místu konání. DJ oproti živé hudbě uvítá nějaký větší stůl. Pokud není k dispozici, je třeba předem upozornit, aby si vzal vlastní stojany pod přehrávače, mixážní pult a CDčka. Diskotéka bývá oproti živé hudba non stop s přestávkami jen v případě, že to vyžaduje program.

KOMBINACE ŽIVÁ HUDBA & DISKOTÉKA
Na svatby tuto kombinaci vřele doporučujeme, protože si přijdou na své opravdu všichni. Po 6-8 hodinách živé produkce (či dříve) se přejde na diskotéku a zábava pokračuje dál. Fyzicky není možné zpívat déle jak 8 hodin, takže pokud plánujete delší svatební party, určitě zvažte tuto kombinaci. Nemusíte hledat jiného DJ - vše máte v jednom balíčku služeb.

SVATBA VENKU
Bude-li se oslava konat venku, nezapomeňte, že pro muzikanty bude zapotřebí vymyslet nějaký přístřešek/party stan. Žádný umělec si nechce nechat své drahé vybavení spláchnout náhlou přeháňkou. Počasí prostě nejde předvídat, a proto počítejte i s mokrou variantou, aby nebyl kvůli počasí celý velký den zkažený. Počítejte také s tím, že hudba bude potřebovat elektrickou přípojku ve schopném dosahu. Je-li zásuvka hodně daleko, upozorněte na tento fakt muzikanty předem, aby si vzali dlouhou prodlužovačku.

SLOŽENÍ HOSTŮ
Až budete zvažovat zda DJ nebo živou hudbu, přemýšlejte, kdo bude mezi hosty. Jestli zvete i babičky a dědečky a další členy starší generaci, ti určitě ocení spíše živou hudbu, jelikož jim zahrají staré fláky i dechovečku a budou si moci společně zazpívat. DJ je také schopen pouštět písničky v tomto duchu, ale bývají to nahrávky zpravidla ne moc kvalitní a nevyzní to tak, jako když je to naživo zahráno a zazpíváno. Jestli složení hostů bude zejména z mladší generace, poslouží lépe diskotéka, protože některé skladby ze současné hudby lze těžko hrát naživo. My se snažíme hrát na živo i některé novinky, ale ne je proveditelné. Pak je ideální kombinace živé hudby a diskotéky.

VLASTNÍ HUDBA na flash disku nebo v mobilu
Pokud máte nějaké oblíbené skladby na flash disku nebo v mobilu, můžeme je přímo připojit k nám a v průběhu pustit. Jedná se zejména o muziku, která není tak známá nebo např. písničky nějaké kapely vašich známých apod. Zkuste si ale pohlídat, aby to nesklouzlo k tomu, že bude každý nosit svůj mobil a pouštět si, co chce. Může to pak dost zkazit zábavu.

BUDETE SI POUŠTĚT HUDBU SAMI?
Jestli uvažujete o této variantě, pak Vám určitě fandíme a přejeme hodně štěstí. Asi každý má notebook, postahuje si nějakou muziku a půjčí si od někoho aparuturu. Je to sice skoro zadarmo, může to ale skrývat mnohé nástrahy. Prvním problémem mohou být technické potíže, které na místě těžko vyřešíte (nehrajou bedny, chyba hard disku aj.). Dále pak často hosté mají tendenci vzít vše do vlastních rukou a začnou se u počítače dohadovat, co zrovna pustí. V tomto případě si alespoň ze svých známých vyberte někoho, kdo bude mít vše na povel, ať to neskončí fiaskem.

KDY BUDE KONEC?
Je předem fajn přemýšlet nad tím, v kolik hodin chcete svatební radovánky ukončit. Možná to tak nevypadá, ale pro muzikanty je docela náročné hrát 8 a více hodin v kuse. Pokud nemají hosté ani ve tři hodiny ráno dost, není marné počítat i s tím, že propustíte hudebníky a pustíte si něco sami jako podkres a může pokračovat after party. Začíná-li produkce v 16:00, pak většinou DJ i kapela zvládají předvést profi výkon tak do půlnoci, ev. do dvou do rána, ale to už bývá strop, protože i muzikanti jsou lidi. Je dobré si tedy zjistit, zda-li v podniku, kde se svatba koná, je nějaké rádio nebo bedýnky, ev. si vzít nějaké vybavení s sebou. Zábava v průběhu graduje, kapela šetří síly i největší trumfy v rukávu a neplánované prodlužování drobet komplikuje situaci. Pro muzikanty je lepší počítat s delší variantou, aby se podle toho zařídili. Pokud se skončí dřív, tak to ničemu tolik nevadí. Nikdo neví předem, jak se bude zábava vyvíjet, ale stanovíte-li předem čas ukončení, budete mít jistotu, že vámi zvolený umělec po celou dobu podává výkon na plno, rozloží síly a nejlepší hitovky zazní ve správnou chvíli. Je uričtě super, když zvolíte kombinovanou variantu - pak se může třeba po 6 hodinách přejít plynule ze živé hudby na diskotéku. To vše můžete mít od nás v jednom balíčku za jednotnou cenu při jedné dopravě.

PÍSNIČKY NA PŘÁNÍ
Ať už zvolíte DJ nebo živou hudbu, dočkáte se i písniček na přání - alespoň u nás to tak funguje a nemáme s tím problém. Chceme hrát to, co se lidem líbí a pokud si někdo něco přeje a má to pozitivní zpětnou vazbu, pak je nám potěšením. Horší je to v případě, že se mezi hosty najde někdo, kdo má zcela odlišný vkus od ostatních a jeho přání spíše zábavu narušují. Snažíme se pak slušně autorovi přáníček vysvětlit, ať to nechá na nás. Přeci jen máme hromadu zkušeností a dokážeme vycítit, co hrát, aby byla dobrá zábava. Možná překvapíte sami sebe, na co vše se budete nejvíce bavit - jsou to kolikrát písničky, které byste si doma nepustili, ale v té eufórii si je nesmírně užijete.

NOVOMANŽELSKÝ TANEC
Je super, když se novomanželé předem domluví, která píseň by měla doprovodit jejich první novomanželský tanec. Nemáte-li společnou píseň, můžeme poradit, a nebo zařadit něco univerzálního. Není od věci nás upozornit, co vysloveně nesnášíte, abychom se zrovna netrefili do vosího hnízda. Nezapomeňte také na to, že po tanci novomanželů následuje tanec s rodiči a můžete zapřemýšlet i nad písničkou pro tuto příležitost.

OBČESTVENÍ PRO UMĚLCE
Hudebníci nepohrdnou kávou, vodou a něčím k snědku. Při produkci nekonzumujeme alkoholické nápoje, takže nemusíte mít strach, že by se DJ nebo kytarista skáceli pod stůl. Jsme skromní a nenároční :)

Ať už zvolíte jakoukoli variantu, uděláme vše pro to, aby Vaše svatební party byla nezapomenutelná. Nebráníme se osobní schůzce před svatbou, abychom vše ještě podrobně probrali! Přejeme šťastný výběr a poklidné svatební přípravy!

zábava pro všechny generace

Agentura VOSA

bee-1295432_1280.png
  • Facebook Sociální Icon
  • Instagram sociální Icon
bottom of page